YALOVA SRC BELGESİ – YALOVA SRC KURSU

YALOVA SRC BELGESİ – YALOVA SRC KURSU

SRC Belgesi Alma Süreci

SRC belgesi ile ilgili trafik cezaları

Aşağıdakiler yok ise Sürücüye Taşıt Sahibine
K belgesi ve taşıt belgesi 0 TL 1.645 TL 
SRC belgesi 350 TL 885 TL
Psikoteknik rapor  100 TL 0 TL
Ticari araçlar da kış lastiği 0 TL  571 TL

SRC Belgesi Sınıfları

SRC 1 Belgesi : Uluslararası ( yurtdışı ) yolcu taşımacılığı yapmak isteyen sürücü adaylarının almak zorunda olduğu belge tipidir. Not ; SRC 1 belgesine sahip sürücüler aynı zaman da SRC 2 belgesine de sahiptirler.

SRC 2 Belgesi : Sadece yurtiçin de iller arası veya ilçeler arası farketmeden yurtiçi sınırları dahilinde yolcu taşımacılığı yapmak isteyen sürücülerin almak zorunda olduğu belge  tipidir.

SRC 3 belgesi : Yurtdışına ( uluslararası anlamda ) yük veya eşya taşımak isteyen taşıtları kullanmakta yükümlü sürücülerin almak zorunda olduğu belge tipidir. Aynı zaman da SRC 3 belgesine sahip sürücüler SRC 4 belgesine de sahiptirler.

SRC 4 belgesi : Ülke sınırları içerisin de ( yurtiçin de ) eşya, kargo veya mal taşımak için gerekli taşıtları kullanmakta yükümlü sürücülerin alması gereken belge tipidir.

SRC 5 belgesi : Bir diğer deyiş ile ADR belgesi. Yurt içinde tankerin içerisinde tehlikeli madde arz ediyor ibaresi olan taşıtları kullanmakta yükümlü sürücülerin almak zorunda oldukları belgedir. ADR belgesine avrupa kolundan bakılıyor.

Başarılı olmanız durumunda gerekli bilgileriniz ve başarı sertifikanız Bakanlığa iletilerek SRC Kartlarınız bağlı olduğunuz SRC Kursuna gelir. Yetkililerin sizleri bilgilendirmesi durumunda başvurusunu yapmış olduğunuz SRC Belgesini alabilirsiniz.

Alacağınız eğitimlerin çok önemli olduğu ve ders zorunluluğunuzun olduğunu unutmamalısınız. Çünkü SRC Sınavlarında zorluk çekmemek ve geçmeyi garanti altına almak için SRC Dersleri çok önemlidir. SRC Belgesi Alma Sürecini bu şekilde söyleyebiliriz.

Eğer sizlerde SRC Belgesi Nereden Alınır? diyorsanız. Sizleri Yalova‘da faaliyete giren UZMAN SRC, ODY, ÜDY ve Psikoteknik Kursumuza davet ediyoruz.

 

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.