Sınavsız SRC Belgesi

25.02.2003 tarihinden önce B, C, E, D sınıfı ehliyet belgelerinden herhangi birine sahip olan sürücüler bakanlık tarafından Sınavsız SRC Belgesi almaya hak kazanmıştır. Ehliyet sınıflarına göre bu şartlarda değişiklik gösterebilir. Bu şartların sağlanmaması durumlarında sürücüler SRC Eğitimine ve SRC Sınavına tabi tutulur.

SRC Belgesi almaya karar veren SRC Adaylarının ilk olarak yönelttiği sorularından biri de “Sınavsız SRC Belgesi Nasıl Alınır” oluyor. Bu sorunun cevabı aslında çok basit sadece ehliyet tarihinizin 25.02.2003 tarihinden önce olması gerekmektedir.

Türkiye hemen her yerinden bizlerle iletişime geçebilir ve Sınavsız SRC Belgenizi alabilirsiniz. Ağırlık olarak Sınavsız SRC Belgesi hizmetini en çok verdiğimiz YALOVA ve İlçeleri şeklinde şeklinde sıralayabiliriz.

Biraz daha detaylı incelersek;

B Ehliyet Belgesi olup, almak isteyenler için; 25.02.2003 tarihi öncesi ehliyet belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

B Ehliyet Belgesi olup, alacak sürücüden istediğimiz gerekli evraklar;

  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
  • Nüfus Cüzdanı ve Ehliyet Fotokopisi
  • Sabıka Kaydı (e-Devlet)

C, D veya E Ehliyet Belgesi olup, almak isteyenler için; 25.02.2003 tarihi öncesi ehliyet belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

C, D veya E Ehliyet Belgesi olup, alacak sürücüden istediğimiz gerekli evraklar;

  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
  • Nüfus Cüzdanı ve Ehliyet Fotokopisi
  • Sabıka Kaydı (e-Devlet)

SRC 1 Belgesi alan sürücüler SRC 2 Belgesi almış sayılır.

SRC 3 Belgesi alan sürücüler SRC 4 Belgesi almış sayılır.

Sınavsız SRC Belgesi almak için şartlarınız uymuyor ise SRC Eğitimine katılmanız gerekmektedir.

Eğitim kalitesine önem veriyor ve bilinçli sürücüler yetiştirmek için uzman kadromuz ile Tuzla‘da ki En İyi SRC Kursuna hepinizi bekliyoruz. Alanında uzman eğitmen ve idari kadrosu ile UZMAN SRC, ODY, ÜDY ve Psikoteknik Merkezimizde ferah ve klimalı sınıflarda modernize edilmiş ders metotları ile sınav başarınızı şansa bırakmayın. Başarı oranı yüksek, geçme garantisi veren tek SRC Kursuyuz. Detaylı bilgi için iletişim bölümünden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.