SRC Belgesi Alma Süreci

SRC Belgesi Alma Süreci

SRC Belgesi Alma Sürecini aslında iki aşamada değerlendirmek mümkündür. Çünkü 25.02.2003 tarihinden önce ehliyet belgesine sahip olan sürücüler için Sınavsız SRC Belgesi imkanı bulunmaktadır. Bu aşamada SRC Kursumuza uğrayarak SRC Belgesi için gerekli evrakları getirmeniz durumunda SRC Belgenizi 2-3 saat içerisinde alabilmektesiniz. Diğer bir aşamamız ise Sınavlı SRC Belgesi almadır. Bu aşamada ise durumu şu şekilde ilerlemektedir;

SRC Belgelerinden herhangi birine başvuru yapan sürücüler SRC Eğitimlerine tabi tutulurlar. Eğitimlerini tamamlayan SRC Adayları sınava tabi tutulurlar. SRC Sınavında toplamda 40 soru sorulmakta ve en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılırlar. Sınıf eşliğinde uygulama sınavı yapılır ve sizlerden belirtilen sorulara cevap vermeniz beklenmektedir. Prosedür gereği uygulama sınavları için tek tek olarak çağrılır ve yetkilinin soracağı en az 1 veya 3 soruya doğru cevaplar vermeniz durumunda SRC Sınavından başarılı sayılırsınız.

Başarılı olmanız durumunda gerekli bilgileriniz ve başarı sertifikanız Bakanlığa iletilerek SRC Kartlarınız bağlı olduğunuz SRC Kursuna gelir. Yetkililerin sizleri bilgilendirmesi durumunda başvurusunu yapmış olduğunuz SRC Belgesini alabilirsiniz.

Alacağınız eğitimlerin çok önemli olduğu ve ders zorunluluğunuzun olduğunu unutmamalısınız. Çünkü SRC Sınavlarında zorluk çekmemek ve geçmeyi garanti altına almak için SRC Dersleri çok önemlidir. SRC Belgesi Alma Sürecini bu şekilde söyleyebiliriz.

Eğer sizlerde SRC Belgesi Nereden Alınır? diyorsanız. Sizleri Yalova‘da faaliyete giren UZMAN SRC, ODY, ÜDY ve Psikoteknik Kursumuza davet ediyoruz.

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.