MONTESSORİ

“Tek başıma yapabilmem için bana yardım et. Ve nasıl yapıldığını bana göster. Bunu benim için yapma. Kendim yapabilirim ve yapmak isterim. Bana nasıl yapacağımı öğretirken sabret. Bu belki uzun sürebilir. Ve belki uzun zamana ihtiyacım var. Fakat bilmelisin ki birkaç deneme ile yapacağım şeyi başarmak isterim. Hata yapabilme ihtimalim olduğunu da düşünmelisin. Ama unutma ki ben sadece bu hatalarla gerçek manada bir şeyler öğrenebilirim.”

 

M.Montessori

Özlenen yenilikçi bir eğitim vizyonuyla yola çıkan Yenidoğu Anaokulunda, 100 yılı aşkın süredir tüm dünyada ilgi görmüş ve başarı göstermiş “Montessori Eğitimi”ni uyguluyoruz.

1900’lü yılların başlarında İtalya’nın ilk kadın doktoru Maria Montessori’nin, çocukların keşfederek öğrenmesini sağlayan etkili bir eğitim sistemi olan “Montessori Eğitimi” ile keşif ve merak duygularını destekleyerek; öğrencilerimizi kendi kararlarını verebilen, sorumluluk alabilen ve öğrenmekten zevk alan insanlar olarak hayata hazırlıyoruz.

 

Neden Montessori Eğitimi?

Çocukların daha bağımsız olması ve liderlik becerilerinin öne çıkması için,

Çocukların bireysel farklılıklarına odaklandığı ve bireysel gelişimlerini desteklediği için,

Çocukların “neyi düşüneceğine” değil, “nasıl düşüneceğine” odaklandığı için,

Çocukların, sorunları ve anlaşmazlıkları çözme becerisi kazanmaları için,

Çocukların, sakin ve özgür bir ortamda öğrenmelerinin gerçekleşmesi için,

Çocukların, soyut kavramları somuta dönüştüren materyaller aracılığıyla dünyayı keşfetmelerine fırsat verdiği için…

Anaokulumuzda, “Montessori Eğitmenliği Sertifika Programı”na dahil olan dinamik öğretmenlerimiz ve uzman kadrolarımızla çocuklarımızın kendini ve dünyayı keşfetmelerine eşlik ediyoruz.